Viktigt att vara medlem i Ås IF

En förutsättning för att vara medlem i Ås IF och vara med i Ås IF bordtennisverksamhet så måste du vara medlem.

Viktigt att du registrerar dig på föreningens huvudsida och fyller i de uppgifter som behövs. Detta gör du i ett formulär enligt länk nedan.

Innan du fyller i formuläret skall skall du kontakta Conny Gradin som säkerställer att det finns plats i den träningsgruppen som den nye medlemmen till hör.

 

Conny Gradin 

Mail: [email protected]

Mobil: 070 527 56 78

 

Länk för att fylla i medlemsansökan efter kontakt med Conny Gradin: https://entry.sportadmin.se/groupsOverview?uid=DRp9HX&pageId=0&sportid=1080 
Fyll i vilken grupp i rutan Kommentarer i länken som du kommer att tillhöra tex LF Jämtland Pingisskola, Fortsättningsgruppen Upp till 12 år, Juniortävlingsgruppen, Seniorgruppen, Motionärer eller LF Jämtland Pensionärsgruppen.
 
När din ansökan är godkänd så kommer du att få en faktura på medlemsavgiften. Medlemsavgiften är en förutsättning för att försäkringar i verksamheten skall gälla.
 
När du väl kommer igång och tränar och tävlar så tillkommer tränings och tävlingsavgifter enligt detta:
Tränings och tävlingsavgiften är en förutsättning för att täcka materiel, utrustning samt anmälningsavgifter till tävlingsverksamhet. 
 
Fiskarhedenvillan
Länsförsäkringar Jämtland
ICA Maxi
Nålatä
Happy Homes Nyströms kakel
BoNorr
Reveljen
Sillström
Jämtkraft
Storms heliwork
Frösö Park
Syd sport
Nordic Technician
Hypercon
Redovisning Roos-Näsvall
CAG
Fiskarhedenvillan

Våra huvudsponsorer

Länsförsäkringar JämtlandICA MaxiNålatäHappy Homes Nyströms kakelBoNorrReveljenSillströmJämtkraftStorms heliworkFrösö ParkFordonshallenSyd sportNordic TechnicianHyperconRedovisning Roos-NäsvallCAG